+355 69 510 4428
 Rregjistrohu per sezonin e tetorit

Kurs anglishtjeje posaēėrisht

Pėr moshat 9-15 vjeē (PER 9-VJECARE) Messages 9-15’ http://www.meridian.edu.al/kreu.php?f=9-15 ‘Messages’ ėshtė kurs motivues i nivelit elementar. Mėsuesit dhe nxėnėsit shpėrblehen me rezultate te menjėhershme me testime ne fund te cdo kapitulli. Eshte nje webside i vecante ‘Infoquest’ ku studentet mund te testojne dhe te pasurojne njohurite e tyre ne gjuhen angleze. Aftėsite e tė lexuarit permirsohen hap pas hapi me hisorite qe zhvillohen ne vazhdimesi ne fund te cdo kapitulli. Rubrika ‘Jeta dhe kultura’, e bejne gjithmone me te prekshme dhe familjare kulturen Britanike dhe Ameriane per femijet. Ushtrimet KET- dhe PET ndihmojnė nė perfeksionimin e njohurive gramatikore. Programi shoqerohet me fleten e punes, aktivitetet ‘CourseWork’ ku te gjitha njohurite e marra per cdo kapitull, testohen dhe vihen ne praktike. Rubrikat \'Learning diary\', \'How\'s it going?\' dhe ‘Study skills\' bejne te mundur qe nxenesit te vete-menaxhohen dhe t`i vet-testojne njohurite e tyre ne menyre te pavarur. Ky nivel presupozon qe studentėt ta kene studiuar anglishten nė shkollėn fillore,per kete mbulon vetėm bazat e gjuhės. Karakteristikat Kryesore ■\'Trego ate qe di’. Rubrikat nė fund tė ēdo minikapitulli vene nė praktike me ushtrimet perkatese ate cka nxenesit kane mesuar. ■\'Jeta dhe Kultura’. Rubrika e historive (te cilat vazhdojne kapitull pas kapitulli) nxisin interesin e nxenesve si dhe pasurojne fjalorin e tyre me fjale te reja, duke treguar perdorimin e tyre ne praktike. ■Rubrika e perseritjes modul pas moduli, ben te mundur qe cdo nxenes te krijoje njė protofolio (ditar) tė punės se tij, deri ne fund te vitit. ■ ‘Paketa e Burimeve tė Mėsuesit’ perfshin testet, aktivitete gramatikore dhe kulturore shtese. ■Ushtrimet KET dhe PET stervisin dhe praktikojne ne menyre te vazhdueshme njohurite qe nxenesit do shfaqin ne provimin e tyre final. 60x60” njė nivel Messages 40X60” KOMPJUTER 20X60’’ SPEAKING ME MESUESE AMERIKANE VETEM 12.000 LEKE E hėnė E martė E merkurė E enjte E premte E shtunė Anglishte Messages nė Smart Board Kompjuter nė laborator Anglishte Messages nė Smart Board Kompjuter nė laborator Anglishte Messages nė Smart Board Anglishte Speaking me mėsues amerikanė

©2023 Qendra e Kurseve "MERIDIAN"